Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

Jata soov

Foorum « Tagasi
1 maist lisanduv käibemaks
Netgate 16. 03 2004 @ 13:47
Tehke nüüd lollile selgeks, kes maksab mida ja kellele kahe järgneva tehingu puhul: 1. Kui ostan peale 1 maid eraisikust müüja poolt ehitatud pooliku eramu (väljast valmis, seest tegemata, liitumisi pole) uuselamurajoonis, siis kas tehingule lisandub käibemaks ja kes selle maksab. Ostja või müüja? Tehing toimub kahe eraisiku vahel. 2. Mul on kinnistu millest pool tahan välja mõõta ja maha müüa. Peale 1 maid toimuva tehingu tulemusena moodustub kinnistust kaks krunti. Mina müün eraisikuna ja minult krundi ostab jällegi eraisik. Kas tehing maksustatakse käibemaksuga ja kes seda maksab. Mina kui müüja või ostja. Mismoodi see KM`i maksmine reaalselt välja näeb? Loodan, et oli arusaadav. Aitähh
Urmaso 16. 03 2004 @ 18:52
Mina olen sellest asjast nii aru saanud, et eraisikute vahelisi tehinguid käibemaks ei puuduta. Käibemaksuga maksustatakse kinnisvara arendusfirmad. St need firmad kellele kinnisvara ost/müük/ehitus on põhitegevus.

Seni oli nii, et kui arendusfirma ostis krundi, ehitas sellele maja ning müüs maja maha, siis seda müügitehingut käibemaksuga ei maksustatud (ühtlasi ei saanud arendusfirma ka ehitusele kulunud summadelt käibemaksu riigilt tagasi küsida).

Uue korra kohaselt aga peab arendusfirma kõigilt müügitehingutelt käibemaksu maksma. Samas saab aga ehitusele kulunud summadelt ka käibemaksu tagasi küsida. Kuna aga ehituses moodustavad märkimisväärse osa kuludest käibemaksuta kulud (töötasud), ongi tekkinud olukord kus arendaja kasumimarginaal väheneb või siis ta soovib müügihindu tõsta. Riik on läinud selle käibemaksu kehtestamisega arendusfirmade rahakoti kallale.
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*