Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Jata soov

Spordimaailm

Soovid kinnisvara myya?

Foorum « Tagasi
Maja pärijad
kuits 26. 03 2009 @ 11:47
Tere! Vajaks head nõu nüüd.Lugu selline,et 2 aastat tagasi sai sõber pärijana endale maja.Maja suur ja paras kahele perele.Kutsus siis minu sinna elama oma perega.Teme sõbra ja omanikuna ei hakanud mingeid lepinguid tegema.Majandasime vaikselt ja hoidsime maja korras.Tegin remondi täieliku,mille peale kulus üle 100000.Aga oh häda,sel aastal sõber lahkus siit ilmast.Aga kuna raha teatavasti haiseb,ilmusid nagu nõiaväel kohale esimesed pärijad,kes mainisid kohe,et panevad maja müüki.Nüüd siis saab 3 kuud täis ja notariaalselt peaks nad siis omanikeks saama. Tahaks teada,kas mul on mingit õigust,või lootust neid ülbeid inimesi,sest need nad just on!kuidagi enda kasuks mõjutada,ei saa ma ju kuuse alla minna,kas see,et enne meil puudus üürileping on väga minu kahjuks nüüd,või peaks ka nemad vastu pakkuma uut elamist,kardan ka seda,et ma ei saa ka oma kulutusi neilt tagasi.Suht segane sai see kiri,aga ehk keegi saab asjale pihta ja annaks nõu,mida ja kuidas teha.
Urmas 27. 03 2009 @ 14:49
Võlaõigusseaduse § 274 ütleb järgmist:

"Kui eluruumi üürilepingut tähtajaga üle ühe aasta ei ole sõlmitud kirjalikus vormis, loetakse leping sõlmituks tähtajatult, kuid sellist lepingut ei või üles öelda selliselt, et leping lõpeks varem kui ühe aasta möödumisel eluruumi üürnikule üleandmisest".

Ehituskulude osas kompensatsiooni saamine oleks lihtsam siis, kui suudad ehitust tõestada fotode, materjalide ostutsekkide, jms abil.

Vt võlaõigusseadust siit https://www.riigiteataja.ee/ert/ert.jsp?link=search-form
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*