Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Soovid kinnisvara myya?

Jata soov

Spordimaailm

KoduKauniks

Foorum « Tagasi
Katusele elama?
Kersti 07. 10 2004 @ 09:17
Kas kellelgi on kogemusi katuse korruse väljaehitamise kohta?Milliste linnaisade juurde peaks kõigepealt pöörduma?Kas selliseks ettevõtmiseks on vaja ka ehitusluba?Mida on vaja selle pinna kinnistamiseks?
Urmaso 10. 10 2004 @ 11:35
Ehitusluba on kindlasti vaja. Alustuseks tuleks pöörduda linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonda projekteerimistingimuste saamiseks. Projekteerimistingimuste alusel koostab arhitekt ehitusprojekti, mis on vaja kooskõlastada Päästeametis. Kooskõlastatud projekt esitatakse seejärel linnavalitsusse ehitusloa saamiseks (vajalik tasuda riigilõiv).
Pinna kinnistamiseks on vajalik kaasomanike nõusolek, kui on mitme korteriga elamu. Pinna kinnistamine on notariaalne toiming. Kaasomanike põhimõtteline nõusolek oleks mõistlik küsida juba enne linnavalitsusse pöördumist. Kui on tegemist puitmajaga, tuleb arvestada ka täiendavate tuleohutusnõuetega (võib juhtuda, et nõutakse sprinklersüsteemi, trepikoja muutmist eraldi tuletõkketsooniks vms). Paberitega möllamist ja asjaajamist on parasjagu. Kulusid ka.
Kersti 21. 10 2004 @ 10:56
Aitäh Urmaso!
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*