Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Spordimaailm

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

Foorum « Tagasi
Maa müümine
Anu 26. 10 2004 @ 13:37
Kuna mul endal üldse vastavas valdkonnas teadmisi ega kogemusi pole, siis sooviksin veidi nõu. Sain päranduseks talumaja koos kõrvalhoonetega ja maad, kokku ~3 ha. Sooviksin sellest ära müüa ~2 ha. Millest ma peaks alustama? Kas oleks kasulikum müüa kõik korraga või jagada mitmeks elamukrundiks? Praeguseni on maad kasutatud põllumaana, aga kuna asukoht on küllalt soodne, siis oleks ilmselt potentsiaali ka elamumaana. Kas elamumaana müües peab ka maakohas olema tehtud detailplaneering? Kommunikatsioonid puuduvad, elektriliinid jooksevad üle maatüki. Ja äkki oskab keegi soovitada, kui palju oleks umbes tark sellise maa eest küsida. Ette tänades!
Urmaso 26. 10 2004 @ 20:07
Alustama peaksid sellest, et otsustad ära mitut maja sa enda kõrval näha soovid. 2 ha = 20000 m2. Linnas on kruntide mõistlikud suurused ca 1000 m2, linnaääres 1000-2000 m2. Kes privaatsust hindab tahab muidugi suuremat tükki. Üldiselt mida rohkem krunte seda rohkem läheb maad kaduma ligipääsuteede alla. Aga väiksema krundi eest saad jälle suurema m2 hinna küsida, sest kogusumma krundi eest tuleb taskukohasem. Detailplaneeringust sa ilmselt ei pääse, sest maa sihtotstarve on vaja muuta elamumaaks ning nii või teisiti tekib sul tiheasustusega ala. Vesi ja kanal pole probleemiks, need saab lokaalselt lahendada. Elektriliinid üle krundi segavad veidi, sest nende all ehituskeeluvöönd ning vaevalt, et kedagi ka rõõmustaks üle krundi jooksev liin. Loodetavasti pole see oluline kõrgepingeliin ning saad selle posti otsast maha tuua nii, et läbiks krunti maa-alt näiteks maatüki piirilt. Kruntide võimaliku müügihinna määrab kohalik kinnisvaraturg. Uuri mis hinnaga ümbruskonnas on müüdud ja müüakse, nii saad kõige lihtsamini hinnataseme teada.
Janno 30. 10 2004 @ 05:43
See on sinu maa ning pead seda ise otsustama mida sa sooviksid seal tulevikus näha ja mida ei soovi.
Muidugi ise otsin juba pikemat aega endale maad kuhu ehitada väike maja peale ja selle maa jupp peaks olema 100-150 ruutmeetrit.
kui on huvi sellise väikse tehingu vastu siis anna märku endast.
mari 31. 05 2005 @ 10:11
minul probleem järgmine.sain kingituseks võrumaal haanjas 0,1 ha suvituskoha.hooned lagunenud.suvila ehitamiseks ideaalne.vaskna järveni 200 m.Koht kahe elamu vahel.looduspargis.võru linnast 15 km. Suure-Munamäe vaatetornini 2 km.järve ääres supluskoht,kalastamise võimalus.Haanjas suusakompleks,valgustatud suusarajad,Kõvverkõrts.haanjasse 2 km.kas oskab keegi öelda u.hinda.soovin müüa.pildid olemas.
kelli 21. 08 2007 @ 16:56
Janno, maad on sul ikka vaja 1000-1500 m2 (100-150 on tavaliselt ehitusalune pind) jah tahad väikest maja aga seda on ikka äärmiselt vähe(10x15 meetrit =150 m2 ????)


Mari... see on Haanja loohuskaitseala ja sinna midagi ehitada....
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*