Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

Foorum « Tagasi
Sotsiaalmaa.
Anu 18. 01 2005 @ 16:27
Sooviksin teada,kas on üldse võimalik müüa sotsiaalmaad ja mis hinnaklassi see siis kuuluks? Maa asukoht on Viimsis, 1 km. keskusest,piirneb teega ja suuruseks on 1 ha.
Urmaso 19. 01 2005 @ 08:04
Sotsiaalmaa on kultuuri-, haridus-, tervishoiu- ja sotsiaalsfääri ehitiste alune ning nende teenindusmaa, samuti puhkuse ja vaba aja veetmiseks ettenähtud maa. Seega võiks üks potentsiaalne ostja olla kohalik vallavalitsus, kes ennegi teil seal huvitavate maatehingutega kuulsaks saanud. Hinnaklassi ei oska pakkuda, sest kohalikke olusid ei tunne. Vaata 23.12.2004 Äripäeva artiklit "Viimsi vald ostab erastatud krundi kuuekordse hinnaga tagasi", kus muuhulgas on kirjas et:

//Viimsi vallavalitsus ostab Merko Ehitusega seotud firmalt 28,2 miljoni krooni eest tagasi krundid, mille lasi vaid aasta tagasi eraisikul kuus korda odavamalt erastada.
Merko tütarfirma E.L.L. Kinnisvara töötaja Timo Aarmaa mängis tööandjale kätte maatehingu, millega samasse kontserni kuuluv OÜ Spiromax teenis Viimsi valla arvel 20 miljonit krooni. Ka Aarmaa ise pistis taskusse 5 miljonit.
Asi sai alguse kellegi lohakusest ja juba 2001. aastal. Viimsi vallavalitsus kinnitas valla keskuses asuvate kruntide Karulaugu 2, 3 ja 4 (kokku ligi 12 hektarit) detailplaneeringu ? sinna pidi tulevikus tulema kool. Müstilisel kombel jäi muudatus aga valla üldplaneeringu elektroonilisse varianti ja seega ka kinnistusregistrisse viimata. ?Põhjust pole õnnestunud kindlaks teha,? kirjutas vallavanem Enn Sau tänavu novembris Tallinna halduskohtule saadetud kirjas.
Kruntidel asunud laohooned müüs vald enampakkumisel eraisikule, kellelt need omakorda ostis E.L.L. Kinnisvaras töötav Timo Aarmaa. 2003. aasta suvel müüs vald Aarmaale laohoonete juurde teenindusmaaks 11,4 hektarit maad 3,4 miljoni krooni eest.//
(...artikkel jätkub)
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*