Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

KoduKauniks

Foorum « Tagasi
Kinnisvaramaakleri tasustamine ja kulude kompenseerimine maakelrile
Riho 29. 09 2003 @ 10:40
Kas kellegil on kogemusi, millise süsteemi järgi tasustatakse firmades kinnisvaramaaklerid ja millist laadi töösuhtega tegemist on? Kas makstakse ka põhipalka või koosneb töötasu ainult tulemuspalgast? Ning mitu protsenti firma vahendustasust kuulub maaklerile? Ja kas tavaliselt maaklerid tegutsevad FIE-dena? Ja veel - kuidas on korraldatud mobiiltelefonikõned? Kas maakler räägib oma telefoniga ja katab ise need kulud või kuuluvad need firma kompenseerimisele ja kuludesse?
Urmaso 29. 09 2003 @ 17:26
Erinevates firmades on erinevad süsteemid.
Jaak 20. 07 2004 @ 12:16
Põhipalk on üliharv nähtus, ikka vahendustasust protsent 15-60% oleneb firmast. Nn lauamaksud võivad olla, firma võib osa mobla ja lauatelefoni arvest katta, variante on täpselt niipalju kui on firmasid!
Mobla arve 2000, auto kulu 2000, reklaamitasud 2000, kui need kulud pead ise kandma, siis vaata mis tulust järgi jääb!
merilin 08. 10 2004 @ 08:17
Olen oma mõtetega kaunis hiljaks jäänud aga kuna sattusin juhuslikult foorumisse siis ütleksin ka paar sõna kui lubate. See kõik peaks palju mõtteainet andma nendele kl-dele kes jooksutavad m-rit jättes tulemata obj.-ti vaatamisele m-rit. ette hoiatamata ja teatades hiljem süüdimatult, et unustas k.a. helistada.M-ler.on aga korduvalt kõnesid teinud müü-le, ost-le, kohale sõitnud jne.Eriti torkab see silma üürikate puhul. Üsna tihti "tuntakse huvi " mille eest m-kler üldse palka saab,ta ei tee ju midagi ja täiesti loomulik näib olevat asjaolu, et m-kleri või firma tasu on alati kaubeldav. Arvan, et m-id on kõige suuremad sponsorid eesti elu edendamisel.Kahjuks on levinud ka arvamus, et selle tööga saab kiiresti ja ratsa rikkaks ja firma maksab vaid palka.M-ri töö on tükitöö.Mõnele piisaks parema väljavaate puudumisel ka miin-palgastilma, et ta vaevuks, firmale midagi sisse toomast, ongi hea aega parajaks teha kuni terendab parem, turvalisem, kellast-kellani, mitte niipalju närve sööv töö,olles ainult omaenda peremees. Kahjuks sõltub maakelri heaolu firmas ikka ainult temast endast ja vastupidi. Tulude ja kulude pool on ka firmal ja maakler on firmale tulu tooja mille eest saab ta tasu sest iseenesest ei tule firmale kuskilt mingeid rahalisi süste.Samas on maakler ka kulutaja ja reegina ulatuvad firma kulud ühe maakleri kohta kaugelt suuremaks isegi siis kui maakleri kanda on telefoniarved ja bensiin.Reeglina on arvestatud maakleri kulutused ka tasu sisse st. selle võrra saab maakler rohkem raha iga teostatud tehingu pealt väljendugu tasu siis protsentides või mis iganes arvestusega. Kindlasti ja alati on arvestatud aga ka sellega kui suures summas peaks maakler minimaalselt firmale sisse tooma, et firma saaks üldse eksisteerida. Kuna firma peab ka kasumit teenima ja mitte rikastumise eesmärgil nagu sageli arvatakse vaid hakkama saama ka nendel kordadel kui kõik ei lähe nii hasti ja maaklerid näiteks ei ole just kõige paremas vormis või on lihtsalt kehva majandusõhkkond.Ka siis on firmal vaja millegist kulusid katta. Õhust ja armastusest ei ela isegi mitte kinnisvarafirmad. Tänan.
piret 27. 11 2009 @ 00:19
ärge kindlasti ajage asju kinnisvarafirma RE//MAX maakleri Mihkel Haaveliga, kes on teada tuntud kurikuulsa petise Liis Haaveli vend. tegutsevad koos, vend aitab õde
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*