Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Spordimaailm

Jata soov

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

Foorum « Tagasi
Katusekorrus
Toomas 09. 10 2003 @ 13:44
Tere olen ühe kahekordse kivimaja(kahe paraadnaga) korteriühistu esimees, koplis, sitsi kandis. Meil on pööning, natuke alla 400rm, mille oleme otsustanud välja ehitada. Küsiksin, et mis keegi arvab, mitu ja millist korterit oleks tark 400-le ruutmeetrile ehitada, et teeniks selle pealt parima kasumi ning mida oleks kergem müüa? Veel huvitab, millisel tasemel peaks olema korteri luksuslikkus sellises rajoonis ning kas oleks mõtekas ehitada korter siseviimistluseta või s-ga? Ning veel, millist hinda ruutmeetri kohta võiks valmis korteri eest küsida?

Tänan ette kõiki vastamast.
Fix 10. 10 2003 @ 17:49
2-toalised korterid kõige minevam kaup. 40-45 m2. Siseviimistlust ära hakka ise tegema, sest ostjale ei pruugi sinu valitud tapeet või plaadid meeldida.
Ramoni 13. 10 2003 @ 09:47
Mida luksuslikum, seda kallim ehituslikult. Mida kallim, seda raskem müüa, sest sihtgrupp kuivab kokku.
Kuldar 15. 10 2003 @ 17:40
Uuri enne linnaisade käest, mida ja millises mahus nad sul ehitada lubavad. Mul oli pööningu täisehitamisega probleeme.
Rain 15. 10 2003 @ 17:47
Sansõlmede rajamise kergus/keerukus võib ka otsust mõjutada. Mida rohkem kortereid, seda rohkem tuleb sansõlmi (WC ja dush) rajada. Sansõlme rajamise 1 m2 hind tuleb aga ehituses võrreldes teiste töödega kõige kõrgem. Eriti veel, kui juurde- ja äravoolitorusid tuleb kusagilt kaugelt vedada. Seega, vaata kuidas majas torud üldiselt jooksevad ja kalkuleeri.
Peeter 15. 10 2003 @ 17:50
Luksuse tase võiks sõltuda maja üldisest olukorrast. Pole mõtet väga luksuslikke kortereid planeerida, kui maja väljast ja seest (üldkasutatavas osas) kehv välja paistab. Ja kui krundi haljastus jms nigel on.
Taivo 10. 11 2003 @ 11:17
Nõustun Fixiga. Nõutud on 40-60 ruutmeetrised kahetoalised korterid. Siseviimistlus on samuti mõtekas jätta kliendi valida. Oleks hea kui soovi korral saab ehitamise korraldada läbi müüja. Nii võib mitme soovija korral ühte firmat kasutades hind veidike soodsam tulla.
Tom 17. 11 2003 @ 10:07
Kopli kanti ei ole mõtet rajada väga hea lõpp-viimistlusega kortereid. Kõige optimaalsem on ehitada karbini valmis (kips seina, elekter veetud, must põrand alla, aknad-uksed ette, pahteldamine tehtud). Mõttekas on san.sõlmed siiski välja ehitada, kuna need annavad üldmuljele palju juurde. Valida tuleks võimalikult neutraalsed toonid (heledad, mitte kalli hinnaklassi santehnika). Enda kogemus ütleb seda, et lihtinimene, kes otsib endale korterit, suudab küll ette kujutada seina toone elutoas, kuid müüa ideena maha sisustamata vannituba, on väga raske.
Sellisel kujul pinna müügihind võiks olla u. 12-13 000 kr/m2 (u. 40 m2 pinnad). Lisaks saad inimesele maha müüa "võtmed kätte" viimistluse, kus klient valib peale eellepingu sõlmimist ja käsirahade tasumist juba ise seinavärvid, põrandakatte jm. Loomulikult saad talt kasseerida raha veidi rohkem ja jällegi kasumit teenida.
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*