Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Jata soov

Spordimaailm

Soovid kinnisvara myya?

Foorum « Tagasi
ostu-müügi eelleping
Raimo 21. 06 2005 @ 22:54
Küsimus selline?

Maakler soovib meiega (ostjad) teha eellepingut. Selle vastu ei olnud meil midagi aga kui seda lepingut lähemalt uurima hakkasime tekkisid suured kahtlused. Lepingus olid segased laused, summad ei klappinud, kirjavigu oli kohutavalt. Korralik maakler ei saaks endale selliseid vigu lubada. Allakirjutamine lükkus edasi, ei taha suurtest rahades nii sama ka loobuda.

Kas kellelgi oleks võimalik saata näidis ostu-müügi eellepingut, et saaksime seda olevasolevaga võrrelda. Oleksime väga tänulikud (raimo82@hot.ee).

Kuidas üldse on, kas sellistel eellepingutel on mingit juriidilist õigust või peaksime ikkagi nõudma, et maakler teeks ka eellepingu notariaalselt? Ei taha nii sama lihtsalt ka ju raha käest kätte andma hakata. Kindlasti oleks meil ju vaja mingit „arvet” mille alusel kanname maaklerile broneerimistasu, mis lepingus on ettenähtud.

Mida soovitate

Ette tänades
Urmaso 22. 06 2005 @ 11:39
Seadus ütleb, et kinnisasja müügi eelleping peab olema samas vormis, mis põhileping (st notariaalses vormis). Muul vormil nagu pole seaduse tugevat toetust. Praktikas aga kõik kinnisvarabürood kasutavad lihtkirjalikku vormi ja pole kuulda olnud suurtest probleemidest. Soovitan valida enda kindlustamiseks normaalne büroo, selline kus inimesed ikka kirjutada oskavad. Mis puudutab vallasvaraga tehtavaid tehinguid (paljud korterid tänapäeval veel vallasvara), siis nende puhul on lihtkirjalik eelleping tugev paber. Arvet sa kinnisvarabüroost ei saa, sest broneerimistasu pole KVB käive, vaid see võetakse hoiule tehingu toimumise hetkeni. Broneerimistasu maksad lepingu alusel.
sander 21. 12 2005 @ 11:42
Sõlmisin CITY KINNISVARA EKSPERDIGA broneerimislepingu ja maksin käsiraha. Ootasin 1,5 kuud korteri valmimist.Viimasel hetkel mil pidime sooritama notari juures ostu-müügi tehingu, tuli kinnisvarabüroo poolt kõne mille sisuks: Te ei saa seda korterit kuna meil puudub sllele korterile omandiõigused ja arendaja pole nõus meie bürooga koostööd tegema. Selleks ajaks olid sama maja korteri hinnad märgatavalt tõusnud. Seejärel nõudsin eellepingust tulenevat trahvisummat milleks oli 50% käsirahast (see summa jäi kordi väiksemaks sama maja korterite hinnatõusuga, mis 1,5 kuuga toimunud oli). Vastuseks sain: kinnisasja müügi eelleping peab olema samas vormis, mis põhileping ja seetõttu jääd trahvisummast ilma.
Kas tegemist on sulidega või on selline käitumine praegusele kinnisvaraturule omane?
Urmas 22. 12 2005 @ 20:18
Siin on tegemist ikka sulidega. Aga ei tea kas suli paneb arendaja või kinnisvarabüroo. Soliidsed firmad üldiselt ei tagane ka lihtkirjalikest eellepingutest. Sest info turul liigub ja petmisega kaugele ei jõua. Üks nüanss võib siin asjal muidugi veel juures olla, Nimelt on tõsised arendajad hakanud blokeerima spekulantide tegutsemist. Spekulandid on need, kes broneerivad korteri ning panevad selle siis kohe uuesti müüki (üritavad broneeringut vaheltkasuga edasi müüa). Kui sa nii käitusid, saad ainult ennast süüdistada. Muidu proovi õigust nõuda.
xxx 22. 01 2006 @ 00:35
Megawara on üks nendest. pikem jutt on delfi city24 foorumis
yyy 27. 11 2006 @ 15:49
Pättide ja praakleritega pole mõtet tegemist teha.
http://pettur.narod.ru/
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*