Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Spordimaailm

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

Jata soov

Foorum « Tagasi
asjaajamine ja dokumendid kv müümisel
Viktor 15. 10 2005 @ 13:56
On võimalik kahtlemata asju ajada kinnisvaramaakleritega. Küsimus kõlab aga hoopis, et kas võiks mingeid seaduslikke takistusi olla, miks ei võiks ise otse käest-kätte need asjad korda ajada? On olemas ostja, on teada ka hind, mida ostja on nõus pakkuma ja millega mina müüjana rahul olen. Kui nüüd siia veel mingi vahendaja oma "karvase käe" (vabandage kv-maaklerid) vahele ajab, siis läheb kõik aia taha, sest ostja rohkem maksma nõus pole ja ega minagi vähemaga leppida taha. Siis hakkab kogu triangel otsast peale ja asi jääks ilmselt venima. Tegu on ridaelamuga maakolkas ja ega siinkandis eriti neid ostjaid lademes pole. Ei soovi mingit tingel-tangelit ilgete paberimäärimiste ja maaklerite vahendustasude-volituste ja muu säärasega, vaid tahaks lihtsalt ühel päeval koos ostjaga notari juures ära käia ning ostu-müügilepingu vormistada. Niisiis, milliseid dokumente ma ostu-müügitehingu sõlmimisel vajan ja notari juurde lepingu sõlmimiseks kaasa võtma peaksin? Ise oletan järgmist: 1. Väljavõte kinnisturaamatust, mis tõendab et maa ning ehitiste omanikku 2. Väljavõte hooneregistrist ehitise ruumide eksplikatsiooniga ja pinnasuurustega 3. Isikut tõendavad dokumendid Veel midagi?
Urmas 17. 10 2005 @ 18:11
Tänasel päeval ei ole EV ühtegi seadust, mis kohustaks teid maakleri teenust kasutama. Kui olete ise ostja leidnud ja suudate tehingut notarile adekvaatselt kirjeldada, võite aja broneerida ning asja ära vormistada. Ja põhimõtteliselt olete ka õigel teel vajaminevate dokumentide kohapealt. Lisaksin ehk abielutunnistuse siia loetellu.
Mait 17. 10 2005 @ 18:31
Ikkagi on kasulik ka maakleri abi kasutada. Lisaks kõigele muule on maakler tehingus ka nö tunnistajaks. Näiteks on ostjal õigus nõuda varjatud puuduse korral tehingu tühistamist või müügihinna vähendamist (kahjutasu). Kolmanda osapoole (maakleri) olemasolul jäävad paljud asjatud süüdistused ning pikaksvenivad vaidlused ära (et kas ostja teadis varjatud puudusest enne ostu või mitte). Teiseks (see ei puuduta küll antud juhtumit) on müüjad tihtipeale sellised nahhaalid, et teevad vahetult enne korteri üleandmist selle täiesti paljaks, nö tühjaks kestaks, viies endaga kaasa isegi aknakremoonid ja ukselingid, rääkimata laelampidest, valamutest ja muust elementaarsest ning hinna sisse kuuluma pidanud elektriboilerist või köögimööblist.
Oh kurbust ja pisaraid siis ostja silmis. Tehing läheb lõppkokkuvõtteks kallimaks, kui algselt kokkuhoitud maaklertasu. Lisaks kaotatud närvirakud, mis teatavasti ei taastu.

mann 31. 12 2008 @ 08:25
mul korter müükis-4 tuba hind 370000.-raplamaal inglistel,91,5 m2.-ostja kes tahab ,võiks ikka siis ju öelda,et ta tahab minu vana laelampi ja vanu kardinapuid koos kardinaga.vabandan kuid mul oli plaan ikka oma vana kola kokku korjata.ma ju müün ikka korterit mitte vana sisustust??prügi peaksin ikka ju ka ise korjama??siis oleks sobiv ju see ka sisse jätta,et uus ostja ehk tahab omale??kel huvi kirjutage meilile.ja veel korter soetatud enne abiellumist-peab olema mul ka abielutunnistus ja abikaasa ka kaasaskui lähen tehingut notari juurde allkirjastama???
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*