Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Soovid kinnisvara myya?

KoduKauniks

Jata soov

Spordimaailm

Foorum « Tagasi
pärandvara müük
Tiina 22. 10 2005 @ 13:28
Kuna pole kunagi sellise teemaga kokku puutunud, siis küsiks nõu. Plaan müüa osa maast ja seal peal olev maja. Kinnistu on pärandvara (on siis jaotatud nii, et abikaasale siis kuulub pool ja ülejäänud pool siis viieks jagatud).Mida üldse sellisel puhul tähele panna? Ja kuidas tulumaksuga sellisel puhul? Millest üldse alustada. Ostja põhimõtteliselt olemas, aga tahaks kindel olla, et asjad ka õigesti tehtud saab. Et pärast ei peaks oma lollust kiruma
Urmas 22. 10 2005 @ 17:04
Tulumaksuseaduse § 15 (mis käsitleb vara võõrandamisest saadavat kasu) lõige 4 ütleb, et tulumaksuga ei maksustata vastuvõetud pärandvara. Ma pole nii kõva jurist, et aru saada, kas mõeldud on seal seda, et kui sa pärandi vastu võtad siis tulumaksu maksma ei pea või on pärandvara müük ka maksuvaba. Arvan, et kõige õigem on otse Maksuametist järele küsida.
Kalle 22. 10 2005 @ 17:17
Teie jutust paistab, et osa olemasolevast kinnistust soovite müümata jätta. Sellisel juhul tuleb esmalt maamõõtja kutsuda ning lasta müüdav krunt lahti mõõta (koostada toimik, piiriprotokoll ja saada Maa-amatist müüdavale osale eraldi katastritunnus). See protsess võib võtta aega ca 1 kuu või rohkem.
Edasi veenduge, et kõik pärandvara omanikud müügiga ka nõus on (õigemini võiks sellest alustada) ja ühel ajal notarisse saavad tulla. Seejärel broneerige notariaeg ja vormistage tehing ära.
Mait 22. 10 2005 @ 17:50
Jah küllalt on tehinguid ära jäänud, kuna kaasomanikke pole ühe laua taha saadud. Mõni on vanadusest nõdraks jäänud, mõni jälle ajab kiusu. Üldse oleks soovitav juba päris alguses rahaasjad selgeks rääkida, et kes täpselt kui palju saab. Muidu pöörab suguvõsa omavahel nii tülli, et ei räägi aastaid.
Olaf 30. 07 2008 @ 16:26
Hi guys,
Unfortunately, I don't understand Estonian, but googling I figured that you might have here answered an urging question of mine:
I have inherited a flat in Estonia and I wonder, whether I have to pay income tax there. I was told that though there is no inheritance taxation in Estonia, the heir has to pay income tax on the gain of a disposal. Having paid nothing for the flat, according to Estonian Tax authorities my gain would be the whole price. In my opinion, the worth of the estate at the time of the inheritance has to be deducted from the price, since otherwise § 15 IV nr 1 Income Tax Act would be circumvened. Furthermore, the authorities interpretation seems to be unconstitutional (infringing § 12 I), since it would give preference to the inheritance of cash without considerable reason. Eventually, § 38 IV shows that the legislators intended to strengthen § 15 IV nr 1 by stating the deductability of the worth gained by succession.
I would be happy, if you would respond to my inquiry or at least tell me whether the statements above relate to the issue.
Thanks in advance,
Olaf
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*