Information centre
Market overviews
Realestate statistics
Useful links
Learning opportunities
Want ads
Trainings
Atesteerimised
Articles
Forum
 

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

Jata soov

KoduKauniks

Forum « Back
Eelmise korteriomaniku kommunaalvõlg
Tarts 15. 03 2006 @ 23:47
Küsimus järgmine. Korteri praegusel omanikul on vaidlus maja haldava kinnisvarahooldusfirmaga hoolduskulude suuruse üle ning praegune omanik keeldub kinnisvarahooldusfirmale n.ö. võlga tasumast.Praeguse korteriomaniku väitel tal kinnisvarahooldusfirmaga lepingut ei ole. Majas, kus ostetav korter paikneb puudub korteriühistu. Kas kinnisvarahooldusfirma saab hiljem minult kui uuelt korteriomanikult nõuda eelmise korteriomaniku võlgade tasumist, juhul kui eelmine omanik ei ole tasunud oma võlgnevusi. Kas mind kui uut omanikku kaitseks notariaalses korteri ostu müügilepingus olev punkt, milles eelmine omanik vastutab kuni korteri valduse üleandmiseni oma võlgnevuste eest. Või oleks targem nõuda eelmiselt omanikult võla tasumist või siis korteri müügihinna alandamist võlanõude suuruse võrra.
Urmas 16. 03 2006 @ 16:53
Ühistuga maja on asi lihtne - vana omaniku võlg liigub automaatselt uuele omanikule (ühistul on seadusest tulenev õigus see sisse nõuda). Võla küsimus peaks saama kindlasti notariaalses lepingus fikseeritud (summad võivad olla suured). Kõige kindlam on muidugi nõuda tehingu hinna alandamist notaris võla võrra, siis pole pärast peavalu. Pahatahtlik vana omanik võib võla tasumisega viivitades haldusfirma välja vihastada, kes siis hakkab teid pitsitama.
Tarts 16. 03 2006 @ 19:42
Aga praegusel juhul ei ole majas loodud korteriühistut. Kas siis kinnisvarahooldusfirmale laieneb ka seadusest tulenev õigus eelmise korteriomaniku "vaieldav" võlg sisse nõuda. Samas kui eelmisel omanikul hooldusleping puudub.
Urmas 16. 03 2006 @ 19:57
Minuteada ei laiene
Terje 31. 03 2006 @ 08:59
EPL-is oli hiljuti artikkel sellel teemal:

Kui korteriühistut pole aga asutatud, siis eelmise omaniku võlgu tasuda ei tule, selgitab Pettai. “Võlad ei käi kaasas mitte korteriga, vaid isikuga. Iga kaasomanik vastutab tema kaasomanikuks olemise ajal sissenõutavaks muutunud kohustuste eest isiklikult,” lisab ta. Vandeadvokaat Mikk Lõhmus Paul Varuli advokaadibüroost ütleb, et isik on seotud oma võlgnevustega ja ilma lepingus teadvustamata ei saa võlgnevused automaatselt üle minna. “On päris selge, et ostja ei saa üle võtta kohustust, millest teda ei ole lepingus informeeritud.” Kui ostja pole võlgnevustest teadlik, on tegemist müüja poolt täitmata jäänud kohustusega. Lõhmuse sõnul peavad lepingus olema kindlad kinnitused müüja poolt selle kohta, et teistel isikutel puuduvad nõuded müüja vastu seoses selle varaga.

http://www.kinnisvaraturg.ee/?c=uudised&aeg=&a_id=8371&agr=1
Add a comment:
Name:
E-mail:
Text:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*