Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Spordimaailm

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

Jata soov

Foorum « Tagasi
Üürilepingu l6petamine enne t2htaega
kati 27. 03 2006 @ 10:43
Kui Üürilepingus on l6petamiseks enne t2htaega ainuke punkt selline, et v6ib lepingu l6petada, kui on rikutud lepingus ette n2htud punkte, siis kas on mul v6imalik siiski kuidagi veel enne t2htaega l6petada leping, kuna lihtsalt yyrnikud ei hoia vara, reostavad s6na otseses m6ttes v2lja yyritud ruume?Kas need oleks piisavaks p6hjuseks leping varem l6petada, kuigi sellist punkti lepingus sees ei ole?
Terje 31. 03 2006 @ 09:25
Võlaõigusseaduse järgi on nii:

§ 315. Üürilepingu erakorraline ülesütlemine asja lepinguvastase kasutamise puhul

(1) Üürileandja võib üürilepingu üles öelda, kui:
1) üürnik või asja allkasutaja rikub üürileandja eelnevast hoiatusest hoolimata jätkuvalt käesoleva seaduse § 276 lõikes 2 või 3 sätestatud kohustusi;
2) üürnik või asja allkasutaja rikub käesoleva seaduse § 276 lõikes 2 või 3 nimetatud kohustusi olulisel määral või tahtlikult;
3) üürnik annab asja õigustamatult kolmanda isiku kasutusse, mille tõttu üürileandja või naabrid on niivõrd häiritud, et üürileandjalt ei saa oodata üürilepingu jätkamist.
(2) Elu- või äriruumide üürileandja võib üürilepingu käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud juhtudel üles öelda, teatades sellest ette vähemalt 30 päeva. Kui üürnik või allkasutaja kahjustab elu- või äriruumi tahtlikult, ei pea seda ülesütlemistähtaega järgima.

P. 276 lõige 2 ütleb, et

(2) Üürnik peab asja kasutama hoolikalt ja vastavalt sihtotstarbele, millest üürileandmisel lähtuti.

Nii et minu arvates küll võid lepingu varem üles öelda.
Aimi 02. 09 2010 @ 15:59
Meil on selline probleem,et üürisime korteri ,kuu ettemaks ja maakleri tasu. see oli suur summa,aga üütileandja ei taha meile raha tagasi maksta. meie sisse ei kolinud ja teatasin 3päeva pärast ,et ei soovi seda korterit.Nüüd kas on mul maakleri tasu tagasi ka õigus saada.Aimi
Urmas 02. 09 2010 @ 17:05
Maakler on oma töö teinud, maaklertasu te ilmselt tagasi ei saa. Kõike raha te tagasi ei saa ka omanikult, selleks peaks ikka väga hea põhjus olema (see et te lihtsalt sisse ei kolinudki, pole pädev põhjus). Pädev põhjus oleks asja mittevastavus lepingutingimustele või elamiskõlbmatus. Soovitan lugeda Võlaõigusseaduse üürilepingu peatükk sõna-sõnalt läbi. Seaduse leiate https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13279942
Lisa kommentaar:
Nimi:
E-post:
Tekst:
Kommentaari kinnitamiseks palume sisestada allolevalt pildi pealt kood kõrvalolevasse lahtrisse!
8 tähemärki
*