Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

KoduKauniks

Jata soov

Spordimaailm

Soovid kinnisvara myya?

Artikkel  « tagasi
Korteriturg uinub
04. jaanuar 2008
Maaleht
Sirje Niitra

SEB Eesti Ühispanga jaepanganduse direktori Riho Undi hinnangul vajab kinnisvaraturg rahunemiseks poolt aastat – seejärel võib see taas tõusma hakata. “Inimene ei julge osta, sest kardab, et hind kukub ja ta saab kahju,” lausub Unt.

Samas pole laenuvõimeline elanikkond Eestist kuhugi kadunud kinnitavad nii SEB kui Hansapanga juhid. Seisakut turul põhjendatakse inimeste ootuste muutumisega. “Kui varem sundis kinnisvara ostu otsust tegema kartus, et ühel hetkel on see kallim ja seejuures ei kaalutud selle igakülgset sobivust perele, siis nüüd on olukord muutunud. Nüüd tahab inimene teada, kas uue elukoha lähedal on lasteaed, kas seal saab autot parkida ja kuidas on lood haljastusega,” selgitab Unt.

Praegu pole uue kodu ostjal kiiret, kuna kartust, et välja valitud korter ta nina eest ära võidakse napsata, enamasti ei ole. Praegu on ootel umbes pooled neist Eesti peredest, kes võiksid ja tahaksid laenu võtta. Varem või hiljem on nad sunnitud seda tegema, sest kinnisvara on väga amortiseerunud ja alla 10 aasta vanuseid elamispindu on kogu elamufondist kõigest alla 5%.

Loe täpsemalt edasi siit