Инфо центр
Обзоры рынка
Данные департамента статистики
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Форум
 

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

KoduKauniks

Spordimaailm

Artikkel  « tagasi
Eestis on ligikaudu 890 000 kinnistut
07. Октябрь 2008
BNS
Justiitsministeeriumi teatel on Eestis kinnistusraamatusse kantud ligikaudu 890.000 kinnistut, millest maatükke on ligi 425.000 ja korteriomandeid 455.000.

Maakondade lõikes on kõige rohkem kinnistuid Harjumaal, järgnevad Ida-Virumaa ja Tartumaa. Kinnistuomanikke on kokku ligikaudu 650.000.

Justiitsministeeriumi õigusloome ja arenduse talituse juhataja Maris Järve sõnul on kõikidest kinnistutest ainuomandis ligikaudu 92 protsenti ning ülejäänud kinnistud on kas eri isikute kaasomandis või abikaasade ühisomandis.

40 protsenti füüsilistest isikutest kinnistuomanikest on 30-50-aastased ning 41 protsenti 50-75 aasta vanused. 19-30-aastaseid omanikke on ligikaudu 10 protsenti.

Keskmine periood, mille vältel kinnisasi on konkreetse isiku või isikute omandis, on ligikaudu viis aastat.

Järve sõnul on suurim Eestis paiknevat kinnisasja koormav hüpoteegisumma ligikaudu 1,69 miljardit krooni ning see on seatud Kohtla-Järvel. Kokku on kantud kinnisturaamatusse 370.000 hüpoteeki.

"Siinkohal tuleb silmas pidada, et suured hüpoteegid ei pea koormama ühte kinnistut, vaid võivad olla ühishüpoteekidena seatud koormama mitut kinnisasja korraga. Keskmise hüpoteegisumma suurus on Eestis 4,9 miljonit krooni," selgitas ta.

40 protsenti kinnisasjadega ei ole pärast erastamist tehtud ühtegi kinnistusraamatus kajastuvat tehingut, ei omanikuvahetust ega asjaõigusega koormamist, teatas justiitsministeerium.

Ühe kinnisasja keskmine pindala on kogu Eesti lõikes 3,12 hektarit.

Maakondlikus arvestuses paiknevad keskmiselt kõige suuremad kinnisasjad Jõgeva-, Viljandi- ja Saaremaal, kus nende keskmine suurus on kuni seitse hektarit. Kõige väiksemad on kinnistud Harju- ja Ida-Virumaal - kuni kaks hektarit.

Korteriomandi keskmiseks pindalaks on 52,95 ruutmeetrit.