Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

Jata soov

KoduKauniks

Artikkel  « tagasi
Jaanus Laugus: põhi Tallinna korteriturul on käes või juba pigem ületatud
06. oktoober 2009
Jaanus Laugus
Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees

Pärast kriitilist perioodi käesoleva aasta esimesel poolaastal on kolmas kvartal andnud kinnivarateenuseid pakkuvale firmale põhjust optimismiks. Huvi Tallinna kinnisvaraobjektide vastu elamispinna sektoris on selgelt aktiviseerunud.

Rõõmu teeb asjaolu, et lisaks suurenenud huvile kinnisvara omamise vastu on ka inimeste ostuotsused aina kiiremad tulema. Kindlasti on otsustamisel abiks viimase aasta jooksul toimunud märkimisväärne hinnalangus, millele lisanduvad positiivsed noodid majandusest.
Kuna korterite pakkumiste arv on juba suve algusest kinnisvaraportaalides märkimisväärselt vähenenud ja põhjahinnad Tallinna korterite osas tõusmas, siis võib järeldada, et turu põhi on Tallinna korteriturul käes või juba pigem ületatud.

Eramute, kruntide ning äripindade osas seda veel kahjuks väita ei saa. Nende turgude taastumine on korterituruga võrreldes nihkes. Järgmisena ootame hinnalanguse peatumist just kruntide ja eramute osas ja seda veel 2009. aastanumbri sees. Loodetavasti stabiliseerub 2010. aastal ka äripindade turg, kui majandus jätkab sammumist paranemise suunal.

Kui rääkida üldiselt Eestist, siis võrreldes Tallinna ja selle lähiümbrusega on muud Eesti piirkonnad samuti nihkes. Korterituru põhi on saabunud või kohe saabumas Ida- ja Lõuna-Eestis, kuid näiteks Lääne-Eestis on veel hindadel korrigeerumise ruumi. Haapsalu ja Kuressaare elanikud pole veel mujal toimunud hinnakorrektuuridega jõuliselt kaasa läinud.

Loe täpsemalt edasi siit