Infokeskus
Turuülevaated
Kinnisvara statistika
Kasulikud lingid
Õppimisvõimalused
Tööpakkumised
Koolitused
Atesteerimised
Artiklid
Foorum
 

Spordimaailm

Soovid kinnisvara myya?

KoduKauniks

Jata soov

Artikkel  « tagasi
Kuidas leida õige maakler?
26. aprill 2006
Postimees
Mart Saa, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja aseesimees


Neil, kes plaanivad tellida kinnisvaramaakleri teenust, on otstarbekas teada, kuidas eraldada turul libamaaklerit oma ala professionaalist ehk korrektsest ja seadusi järgivast kinnisvaramaaklerist.

Kõigepealt, nõudke maaklerilt tingimata maaklerlepingut ja tehke tööd oma objekti müües vaid seadustele vastava lepingu alusel. Vaid seal on sätestatud osapoolte, ka maakleri, kohustused. Siis on selge, kes tegeleb objekti müügiga ja kes vastutab tehtava töö eest.

Teiseks – maakleriks tasub valida Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (EKMK) liige, sest siis on kliendil võimalus hiljem esitada kaebus maakleri kohta EKMK Aukohtusse. Seda juhul, kui maakleri käitumine ei ole professionaalne. Nende maaklerite kohta, kes ei kuulu EKMK liikmeskonda, ei ole reaalselt võimalust kuhugi kaebust esitada.

Samuti tasub otsida maaklerit firmast, mis kuulub Eesti Kinnisvarafirmade Liitu. See annab veelgi juurde usaldusväärsust, et just selles firmas töötavad maaklerid saavad pidevat erialast koolitust ja vastutavad oma tegude eest ka firma ees. Maakleriks tasub valida atesteeritud spetsialist, sest atestaadi saanud maaklerid on kinnitanud kutseeksamiga oma taset ja teadmiste vastavust oma töövaldkonnale.

Usaldada tasub tuntud kinnisvarafirmasid ja nende pikaajalist kogemust. Iga klient võiks uurida maakleri tausta tema firma kodulehelt ja EKMK kodulehel olevast nimekirjast. Olen kindel, et kui kinnisvarahuviline järgib neist soovitustest kas või ühte, on juba kindlam, et teie kui kliendiga käitutakse hästi ja eetiliselt ning pakutakse kvaliteetset teenust.