Lisa pakkumine

Saada soov

Jälgija

Spordimaailm

Jata soov

KoduKauniks

Soovid kinnisvara myya?

« Tagasi Pakkumine nr. 26834
Maja
Lääne-Viru Aaspere
Üldpind: 1564 m²
Tubade arv: 21
Üldolukord: renoveeritud
Omandivorm: kinnisasi
Müügihind: 869 198,42 EUR
(13 600 000 EEK)
(555,75 EUR/m²)

Kontakt: Asko Endoja,
5-047-602
, asko@estate.ee
 • krundi pindala 52 ha
 • krunt piiratud aiaga osaliselt
 • kivimaja
 • plekkkatus

 • Veel pilte (8) »

  SAADA SÕBRALE TRÜKI OBJEKT

  Seda objekti
  vaadatud
  19160 korda
  Lisainfo:
  Aaspere Mõis on leidnud esmakordselt mainimist 13.sajandil Liber Census Danise poolt kelle kirjete järgi mõis kuulus Lydbrecht´ile. Seejärel läks mõis üle Hastfer´ite perekonna valdusesse. Siit arvatakse tulenevat ka eestikeelne kohanimi Aaspere. Hastfere sugukonna kätte jäi mõis kuni 18. sajandini. 1720 omandas mõisa parun V.Pahlen ja 1760 V.Stackelberg kes oli ka Eestimaa Rüütelkonna pea. 1796 omandas mõisa parun von Dellingshausen kes muutis hooned klassitsistlikus stiilis esinduslikuks mõisahäärberiks nagu me tänapäeval Aaspere mõisa teame. Suuremahulisi ehitustöid teostati mõisakomleksis kuni riigistamiseni 1920 aastal mil omanikus sai Eesti Vabariik. Mõis jaotati erinevate organisatsioonide (Eesti Punane Rist jne) ning asunikutalude vahel. Käesolevaks hetkeks on omandatud enamus mõisa omaaegse südame hooneid ja pargialasid ning seeläbi on moodustunud taas mõisasüda oma endisaegses suuruses.
  Aaspere mõisahoonte kompleks koos pargiga paikneb Tallinn-Narva mnt. ääres 80 km. Tallinnast, Virumaal, Haljala vallas. Keskseks hooneks ansamblis on mõisa peahoone. Tallinn-Narva maanteelt suundub lehistega ääristatud 1,5 km pikkune noolsirge allee peahoone ette kuhu on kujudatud ulatuslik muruväljak ringteega. Ringteest läände jääb teine avar väljak, mille ümber on grupeeritud mitmesugused abihooned. Peahoone ja abihoonete paigutus on toimunud kindla süsteemi kohaselt. Hooned on paigutatud sümmeetriliselt hoonetekompleksi läbiva telje suhtes. Väljak lõpeb tiigiga, mille taga paiknevad taas sümmeetriliselt asetsevad kõrvalhooned. Konkreetsel juhtumil on mõisa peahoone kui esinduslik hoone rangelt eraldatud majandushoonetest mis on Eestis ebatüüpiline. Käesoleval momendil on hoonete sümmeetria osaliselt rikutud nõukogude ajal ehitatud rajatistega (lasteaed,puukuur). Peahoonest itta jääb looduslikus stiilis tiikide ja kanalite süsteemiga kujundatud park, mis on oma esialgse planeeringu säilitanud. Omaaegsest ehitistest pargis on säilinud vaid graniidist obelisk mis on püstitatud Dellingshausenite perekonna mälestuseks ning pargirotundid. Sillad, skulptuurid ning arvukad templid on aja jooksul hävinud või asendatud mälestusmärgiga langenud punaarmee sõduritele.
  Mõisa peahoone on osaliselt renoveeritud. Taastatud on mõisasaalide endisaegne elegants ja ruumilahendused. Valmis on ehitatud eluruumid koos saunade ning tualettruumidega. Pargiala on puhastatud viimaste aastakümnete puidu juurdekasvust. Mõisa peahoone on kasutusel Eesti Maalikunstnike Liidu näituste korraldamiseks. Hooajaliselt on avatud ka kohvik mõisa külalistele.
  Hind: EUR
  Laenu tähtaeg: aastat
  Intress: %
  Sissemaks: %
  Sissemakse: EUR
  Kuumakse: EUR
  Danteks
  Arvuta
  Kirjuta müüjale                                         Sisu:
  *Nimi:
  Telefon:
  *E-post:
  Saaja e-post:
  Teema:
   
  Palun sisesta kontrollkood:
  captcha

  *

  jooksuvarustus