News
17.04 Riigimaa müügi enampakkumine 25.04.2013
17.04 Valminud on Eesti põhikaardi 2013. aasta versioon
17.04 Algavad Ränilinna linnaosa üldplaneeringu arutelud
17.04 1Partner Kinnisvara: Olemasolev kinnisvara pakub investorile uusarendusest paremat tootlust
KoduKauniks

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

Spordimaailm

 
Realestate news Construction news Financing news Economy news Province news
  Search news by keyword Search news by month
Valminud on Eesti põhikaardi 2013. aasta versioon
17. april 2013
Maa-amet
Maa-ameti eestvõttel on valminud Eesti põhikaardi 2013. aasta versioon, mille peamiseks uuenduseks on ühtlase kvaliteediga reljeefiandmestik.

Kaart on loodud Eesti Topograafia Andmekogu (ETAK) väljavõttest 31. jaanuari seisuga. Lisaks aasta jooksul ETAK andmebaasis toimunud ruumiobjektide muudatustele kujutatakse kaardil esmakordselt kogu Eestimaa ulatuses aerolaserskaneerimise (LIDAR) algandmetest loodud samakõrgusjooni ja iseloomulikke kõrguspunkte ning kõrguste paremaks visuaalseks tajumiseks ka reljeefvarjutust.

Samakõrgusjooned on kujutatud 2,5 meetrise vahega, kaardile on alles jäetud 181 000 kõrguspunkti, mis iseloomustavad muhkude kõrgemaid tippe ja lohkude madalamaid kohti. Lisandunud on u 3000 kohanime (loodusnime) ning parandusteringi on läbinud maaüksuste nimed.

Olulisemad aasta jooksul toimunud ETAK ruumiobjektide muudatused on järgmised: Lõuna-Eestis on uuendatud u 4000 ruutkilomeetri ulatuses voolu- ja seisuveekogud; kõikide nähtusklasside lõikes on lauskaardistatud u 1000 ruutkilomeetri suurune ala; hooned on seostatud aadressiandmete süsteemiga (hoonetel on atribuudina ADS_OID ja lähiaadress); kohalikele teedele on Teeregistri andmete alusel lisatud laiused.

Eesti põhikaart on kõige detailsem (mõõtkavatäpsus 1:10 000) kogu Eesti territooriumi kattev kaart, mida aluskaardina kasutab oma töös valdav osa avalikust sektorist.

Kaardi rasterkujul väljundid (varjutusega värviline, värviline ning mustvalge) on igaühele nähtavad ja kasutatavad Maa-ameti kaardirakenduste ja avaliku WMS teenuse kaudu. Vektorväljundeid on tänavu neli: ESRI geoandmebaas (GDB), ESRI Shape, Mapinfo TAB ning MicroStation DGN v8. Vektorväljundi objektidel (v-a DGN v8) on kaasas ETAK tabelandmed. Kasutusõiguse taotlemine failidele toimub kehtiva ruumiandmete levitamise korra alusel.

Loe täpsemalt edasi siit
Get a daily summary of real estate news at your e-mail: