News
09.10 Kuressaare plaanib rajada tööstuspargi
Spordimaailm

Soovid kinnisvara myya?

KoduKauniks

Jata soov

 
Realestate news Construction news Financing news Economy news Province news
  Search news by keyword Search news by month
Kuressaare plaanib rajada tööstuspargi
09. october 2009
Oma Saar
Andres Sepp

Kuressaare linn küsib riigilt endale kaks Ringtee ääres asuvat maatükki eesmärgiga rajada sinna enam kui seitsmel hektaril laiuv tööstuspark.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et linnal on plaanis tööstuspark rajada Ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) toel. Hinnanguliselt võiks teede, valgustuse ja muu infra-struktuuri väljaehitamine maksta Koovi sõnul 30–35 miljonit krooni, millest linna omaosalus võiks moodustada 15 protsenti ehk ca 4,5 miljonit krooni.

Koov lisas, et kui varem poleks EAS saanud tööstuspargi rajamist rahaliselt toetada, siis augustis piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme tingimusi muudeti ja tööstusparkide rajamiseks tehtavad kulutused muudeti abikõlbulikuks.
Ainus probleem on praegu see, et 5,3 ha suurune Ringtee 7 ja 1,8-hektarine Ringtee 9 maatükk kuuluvad riigile ja maa-amet on algatanud seal ka detailplaneeringu.

“Kuna see on riigi maa, pandaks see tükikaupa enampakkumisele ja suure tõenäosusega ostavad kinnisvarafirmad selle siis endale,” märkis Koov.

Seetõttu pöördus linnavalitsus keskkonnaminister Jaanus Tamkivi poole, märkides, et “Kuressaare sotsiaalmajandusliku jätkusuutlikkuse tagamisel on maa-ala väljaarendamine olulise tähtsusega, kuna tootmisaladeks sobivate maaüksuste ressurss on väga piiratud”.

Plaanitava tööstuspargi naabruses, üle tee Kaarma vallas asub Põlluvälja tehnopark, kuhu tehtud senine suurim investeering on Bauhofi ehituskaupade market.

Loe täpsemalt edasi siit
Get a daily summary of real estate news at your e-mail: