Новости
14.04 Omavalitsused saavad energiasäästuks üle 90 miljoni krooni
14.04 Pankrotivara hind kukkus kümme korda
Spordimaailm

KoduKauniks

Jata soov

Soovid kinnisvara myya?

 
Рынок недвижимости Строительство Финансирование Экономика Maakonnauudised
  Otsi uudist märksõna järgi Otsi uudist kuu järgi
Omavalitsused saavad energiasäästuks üle 90 miljoni krooni
14. Апрель 2010
Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles reedel toimunud pressikonverentsil, et lisaks eelmisel nädalal välja kuulutatud kortermajade energiasäästlikuks muutmise programmile annavad täna avatud toetused võimaluse avalike hoonete energiasäästuks.

Majandusministeeriumi ning Kliima- ja Energiaagentuuri (KENA) koostöös on välja töötatud kohalike omavalitsuste hoonete energiasäästlikuks renoveerimise ja ehitamise toetusskeemid. Toetuse saamiseks kuulutati välja avalik konkurss, kus saavad osaleda kohalikud omavalitsused.

Eesti-Sveitsi koostööprogrammi raames toetatakse avalikku teenust pakkuva hoone projekti, mis pole veel EL-i või teistest allikatest toetust saanud.

Toetuse määr on kuni 85 protsenti projekteerimise ja ehitamise kuludest.

Sobivateks objektideks on lasteaiad, hooldekodud, rehabilitatsioonikodud ja –keskused, rahvamajad, kultuurimajad ja –keskused, sotsiaalmajad, kohalike avalike teenuste keskused.

Kokku toetatakse selle koostööprogrammi kaudu Eesti kohalikke omavalitsusi 83,5 miljoni krooniga.

Teise programmi raames saavad kandideerida kõik KOIT-kava raames EL-i toetuse saanud objektid, kes vajavad lisainvesteeringut saavutamaks madala energiakasutusega hoone tingimused.

Selles programmis toetatakse kohalikku omavalitsust selle võrra, kui palju nende KOIT objekt kallineb võrreldes esialgselt ettenähtuga, kui objekt ümber teha madala energiakasutusega hoone standarditele vastavaks.

Selle programmi eelarve on 10 miljonit krooni ja maksimaalne toetus ühe projekti kohta kaks miljonit krooni.

Loe täpsemalt edasi siit
Закажи сводку дня на свой e-mail.: