Trüki       
Pargi serva kortermaja
14. aprill 2004
Eesti Päevaleht
Askur Alas

Harju Ehitus püstitab Männi pargi naabrusse viiekorruselise elumaja, linnavalitsus algatas esmaspäeval detailplaneeringu.

Harju Ehituse juhatuse esimehe Aare Neudorfi sõnul plaanib firma Keskuse 14a kinnistule väiksemapoolset kortermaja, mis ümbruskonda sobitub.

?Eks see tuleb küllalt sarnane ümbruskonna hoonestusega, ka värvilahenduse poolest, aga ikkagi tänapäevane, kuni 40 korteriga maja,? ütles Neudorf.

Praegu on krunt hoonestamata haljasala, kvartalis on viiekorruselised majad, üle tee asub park, lähedal on kool, piljardisaal, restoran. Suhteliselt tasast krunti läbib Keskuse tänav 14 elamu juurde viiv kvartalisisene tee, mis uusehituse tõttu pisut kõrvale nihutatakse.

Pea ainuke ehituskrunt Mustamäel

Mullu märtsis soostus linnavalitsus andma Keskuse 14a hoonestuse õiguse üle Harju Ehitusele tingimusel, et firma peab krundile ehitama kolme aasta jooksul viiekorruselise elamu ja seda teenindavad teed-torud.

Mustamäe toonane arendusnõunik Aarne Rentik ütles siis, et tegu on ühega vähestest uusehituseks sobivatest kohtadest Mustamäel. ?Koht on muidugi pärl, sest sisekvartali ala tihendamist me edaspidi ette ei näe.

Mustamäe on suhteliselt täis ehitatud, suuremamahulist uute ehitiste tulekut pole ette näha,? ütles Rentik.

Ehitamise algus on siiski venima jäänud, sest Neudorfi sõnul ei näinud linna aastatagune otsus ette uue detailplaneeringu menetlemist, ent säästva arengu ja planeerimise amet seda siiski nõudis.

?Asi on pisut venima jäänud, ent loodame kokkulepitud aja jooksul hoone siiski valmis saada. Võiksime kohe ehitama hakata,? kinnitas Neudorf.

Eelmine omanik ei saandu hakkama

1996. aastal sai Keskuse 14a hoonestuse õiguse AS Ottilia läbirääkimistega pakkumise kaudu. Kuid firmal polnud raha ning 1999. aastal omandas firmalt hoonestusõiguse praegu Minu Vara nime all tuntud firma. Aarne Rentiku sõnul soovis Minu Vara algul ehitada hoonet, mille kahel alumisel korrusel olnuks äriruumid, ülemistel aga penthouse-stiilis kallid korterid, kust avanenuks pargivaade.

Projekti tehti mitu korda linnaosa vastuseisu tõttu ümber, asja sellest aga ei saanudki. Minu Vara viimane pakkumine oli ehitada väikesed üürikorterid.

Ainus uusehitus samas kandis on Keskuse 5 juures asuvasse trolli lõpp-peatusse kerkiv kohvik, mis tuleb näoga Sõpruse puiestee poole.

Mustamäe vilkaim ehitus käib parasjagu teisel pool Akadeemia ringi tehnikaülikooli eestvõttel, kes laieneb, renoveerib ja plaanib tehnoloogiaparki.

Löwenruh? pargi vastu ehitatakse ärihoone ja bensiinijaam

KRISTIINE Linnavalitsus kehtestas detailplaneeringu, millega hulgikaubandusega tegelev AS Kaupmees & Ko võib ehitada Mustamäe tee 46 ja 46a 2,4 hektari suurusele maa-alale ärihoone, kaupluslao laienduse ja bensiinijaama.

Piirkonnas on põhiliselt tööstusettevõtete laod, üksikud teenindusettevõtted ja asutused. Krundi vastas asub Löwenruh? park.

Avalikul väljapanekul planeeringu vastu kirjalikke proteste ega ettepanekuid ei esitatud. Ettevõte täitis linna nõuded ja lahendas ka parkimise nõuetekohaselt ? olemasolevad puud jäävad alles.


Kakumäe sadama juurde ehitatakse elamurajoon

HAABERSTI Linnavalitsus kehtestas esmaspäeval Lesta tänav 7c kinnistu detailplaneeringu, mille kohaselt kerkivad Kakumäe sadama lähedal asuvale maa-alale üks ärihoone, kaks rida-elamut, 26 üksikelamut, uued tänavad ja pargid.

5,6 hektari suuruse merekaldal asuva ala detailplaneeringu algatamist taotlesid Lesta 7c kinnistu omanikud Helvi ja Endel Helmut Suurväli, kel nõuete täitmiseks tuli kavandada ridaelamute juurde vanapaberikonteiner sorteeritud jäätmete kogumiseks.

Avalikul väljapanekul planeeringu vastu kirjalikke proteste ega ettepanekuid ei esitatud.
jooksuvarustus